Рожева кімната – це для дівчаток, білий коридор – надто маркий, а чорні стіни «тиснуть» і наганяють тугу. Чи потрібно змушувати себе відмовитися від стереотипів та терміново фарбувати свою квартиру у супер-модний відтінок?
У 2023 році в моді однотонне фарбування стін, яке можна оживити, використавши великий декоративний елемент, панно або декорувавши одну зі стін на противагу зовсім рівним іншим. Якщо ви все-таки хочете використовувати якісь принти і налаштовані не фарбувати, а клеїти шпалери, то пам’ятайте – чим складніший і частіше малюнок, тим бляклішим, світлішим він має бути.
А все-таки, який вибрати колір?
На піку популярності зараз кольори у фіолетовій та червоній гамі. Це складні кольори, особливо якщо брати насиченіші, а не приглушені відтінки. Чи варто фарбувати у них стіни? З одного боку, світлий рожевий або зовсім м’який фіолетовий можуть виглядати непогано за низки умов, з іншого – тут дуже легко перегнути ціпок.
Чи не краще взяти їх як акценти? Вибрати нейтральні тони для стін та меблів, але додати картину, плед, штори, скатертину у фіолетовому чи червоному кольорі – тут можна буде вже не соромитися та брати глибокий яскравий відтінок.
Якщо не орієнтуватись на тренди, то на що тоді?
Орієнтуйтеся насамперед на свої відчуття та асоціації. Для однієї людини біла – це розкіш, для іншої – нескінченне прибирання або асоціація з лікарнею. Подруга дуже радила вам кухню в оливковому кольорі, але вона нагадує вам про комунальну квартиру? Довіряйте своїм відчуттям більше ніж іншим людям. Вам жити у цій квартирі постійно.
Виконуйте формулу 60-30-10: 60% простору заповнює нейтральний основний колір, 30% додатковий, що гармонує з ним, і тільки 10% віддається яскравому акцентному, інакше ви дуже сильно втомлюватиметеся. Звичайно, ви можете включити і четвертий колір і не дотримуватись процентності досконало, але тримайте цю формулу в голові і перевіряйте себе – чи не переборщу я з яскравими плямами?
Пам’ятайте, що кольори в інтер’єрі завжди виглядають темнішими, ніж на палітрі. Крім того, вони будуть виглядати по-різному в різні часи доби і при штучному/природному освітленні. Але найчастіше – знову ж таки у бік затемнення.
Робіть «викраси» – пофарбуйте невеликі ділянки безпосередньо на стіні, дайте їм висохнути, і ви побачите, яким стане колір саме у вашій кімнаті та при вашому освітленні – він точно відрізнятиметься від кольору на палітрі та на картинці у телефоні. Зробіть викраси кількома близькими відтінками одного кольору, і побачите, який виглядає вигідніше.
Найсильніше спотворення кольору стін протягом дня буде у кімнатах із вікнами на схід. У серверних приміщеннях – найменше.
Нарешті, розгляньте колір меблів: якщо у вас вже є меблі в кімнаті і ви не плануєте її змінювати, зверніть увагу, щоб колір стін поєднувався з меблями.
Зі стінами зрозуміло. А що щодо стелі?
Тут універсальне рішення – робити його світлішим, ніж стіни. Тоді стеля не тиснутиме і ви візуально не зменшите простір кімнати. При цьому він повинен бути білим? Цілком необов’язково, використовуйте будь-який з тих кольорів, які вибрали для палітри кімнати.