Menu
crmok.com.ua
  • Головна
  • Зв’язок
crmok.com.ua

Лікування нічних страхів у дітей

Нічні страхи так чи інакше знайомі кожному з нас. Йдеться не лише про дітей, а й про людей будь-яких вікових категорій. Проте вважається, що найчастіше нічні кошмари долають саме дітей. Причому всіх без винятків. Будь-яка мама знає, що не пройде й трьох годин, як дитина прокидається і починає кричати на весь голос. Як правило, у цей період дитина дезорієнтована, і намагатися її заспокоїти досить важко. Чим пояснюються нічні кошмари дітей та як із ними боротися, хотіла б знати кожна мама.

Лікування нічних страхів у дітей

Причини виникнення

Причин виникнення нічних кошмарів кілька:

– перевтома нервової системи протягом дня;

– Негативні враження;

– Порушення роботи психіки.

Найчастіше дітей долають кошмари внаслідок нервової перевтоми. Це емоції, що накопичилися, перетікають потім в нічні страхи у дітей лікування яких можливе простим способом – денним сном. Інакше регуляції ритмів сну будуть порушені. Після сильних перевтом почнуть активуватися ті ділянки мозку, які відповідають за глибокий сон. Це перешкодить переходу у фазу швидкого сну, що призведе до неузгодженості нервових центрів. Рідше нічні кошмари не можна пояснити, вони можуть бути викликані також порушеннями в роботі психіки. Як би там не було, у більшості випадків батькам нема про що турбуватися, тому що нічні кошмари дітей зумовлені формуванням психіки, яка піддається сильним стресам у період розвитку.

Лікування нічних страхів у дітей

Як боротися із кошмарами

Цікаво, що нічні крики дитини можуть припинитися самі, причому несподівано. В цьому випадку не варто взагалі чіпати дитину, це лише погіршить становище. Крім того, не варто заспокоювати дитину ранком, після прокидання. Як правило, спогадів про нічний страх у нього не залишається. Багато психологів вважають, що прибрати нічні страхи у дітей можна денним сном. Справа в тому, що психіка будь-якої людини зазнає великих навантажень. Тому денний сон не менш важливий, ніж нічний. В іншому випадку, накопичена втома та нервові переживання в якийсь період просто виплеснуться під час нічної фази сну. Ще один спосіб зменшити нічні жахи – захистити дитину від джерел сильних переживань. Особливо не варто відчувати психіку вразливих дітей. Якщо ж дитина прокинулася, постарайтеся її заспокоїти. Найкраще якось відволікти дитину, наприклад, за допомогою іграшки, яка зацікавить його і переключить його увагу.

Добавить комментарий Отменить ответ

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Рубрики

  • Авто
  • Діти
  • Краса та догляд
  • Кулінарія
  • Про все
  • Ремонт
  • Тварини
©2025 crmok.com.ua | Powered by WordPress and Superb Themes!