Коли в будинку з’являється домашня тварина – це чудова новина. Будь-який вихованець дарує радість усім домочадцям, стає повноцінним членом сім’ї.
Однак є моменти, про які деякі люди або не знають, або забувають. А потім дуже шкодують про це. Для домашніх тварин є деякі заходи, які мають проводитись обов’язково, докладніше читайте тут velur.kiev.ua. Адже є захворювання, які миттєво передаються від однієї тварини до іншої. Причому, якщо у вас вдома одне кошеня і більше немає нікого – воно все одно може заразитися. Наприклад, просто облизнувши муху. Тому профілактичні обробки – це не забаганка, а необхідність.
Гельмінтів просто називають глистами. Це паразити, які мешкають за рахунок інших. Якщо вихованець заражений глистами, це називається гельмінтоз. Не треба думати, що доглянута, чиста тварина не може бути заражена. Гельмінти із задоволенням поселятися в будь-якій тварині, їм зовсім не важливо, домашня вона або вулична. А вже спосіб потрапити в організм цю просту мікроорганізми завжди знайдуть.
Як протікає захворювання
Гельмінтоз може завдавати величезної шкоди тварині, проте зовні ніяких симптомів видно не буде. Це як партизанський рух, який акуратно та непомітно робить свою справу. Глисти виробляють продукти життєдіяльності, які токсичні тваринам. Вони отруюють організм, спричиняють алергічні реакції. Більше того, якщо у тварини вже була алергія, гельмінти посилюють ситуацію, роблячи її набагато гіршою.
Ще паразити травмують внутрішні органи. Наприклад, ушкоджується слизова оболонка кишечника, в стільці тварини може виникати кров і слиз. Глисти також є рознощиками хвороботворних бактерій, через що імунітет вихованця стає дедалі слабшим.
Що робити
Щоб тварина була здоровою, потрібно обов’язково проводити регулярну дегельмінтизацію. Робити це можна різними препаратами, до речі, за консультацією ви можете звернутися до нашої компанії. Пам’ятайте, що зовсім маленьких цуценят і кошенят не можна напувати ліками від гельмінтів. Спочатку тварина має зміцніти. Всі дані про гельмінтизації вносяться в паспорт тварини, нарівні з щепленням та обробкою від бліх. Є помилкова думка, що паспорт має бути тільки у породистих тварин із родоводом. Це зовсім негаразд. Коштує такий документ дуже недорого, він більше потрібний господарям, щоб відстежувати всі процедури, які роблять вихованцю. Паспорт обов’язково стане в нагоді при відвідуванні ветеринара.