Технології фарбування вже настільки розвинені, що отримати насичений, стійкий і блискучий колір можна в домашніх умовах: достатньо купити фарбу та дотримуватися інструкцій від блогу Бонус клаб. Від результату мрії вас відокремлює лише один крок – вибір вашого відтінку.
Читаємо упаковку
Щоб орієнтуватися в колористиці, варто почати з розшифровки коду кольору на упаковці фарби. Він може складатися з однієї цифри до коми та двох – після. Наприклад, відтінок «Рожевий кристал» позначається кодом 8.12. Тепер розберемо, що це означає!
Глибина тону
Ця шкала показує, наскільки темним чи світлим вийде відтінок. Що більше цифра, то світліший відтінок — і навпаки: одиницею позначають чорний колір, за числом 11 ховається ультраблонд. У нашому прикладі першою цифрою стоїть вісімка – це світло-русявий відтінок.
Колірний напрямок
Крім глибини тону важливим є ще й колірний напрямок — власне, лідируючий відтінок, той, чий вплив буде найбільш помітним. У нашому прикладі другою цифрою йде одиниця — попелястий відтінок.
Залишилася остання, третя цифра. Вона означає колірний підтон, легкий нюанс, який пожвавить колір і зробить його багатограннішим. Останньою цифрою в нашому прикладі стоїть двійка – значить, у результаті ви отримаєте перламутровий перелив.
Як вибрати свій відтінок?
Є нюанс: той самий відтінок буде виглядати по-різному в залежності від вихідної бази волосся. На результат впливає кілька факторів: наприклад, глибина вихідного тону. Без освітлення фарба може затонувати волосся у такий самий або темніший колір.
На упаковці фарби ви знайдете зразкову візуалізацію того, як виглядатиме підсумковий відтінок залежно від бази. Звіртеся з нею, щоб зрозуміти, чи вдасться досягти бажаного кольору відразу або спочатку краще освітлити волосся. Більш того, колір можна підібрати на сайті бренду: там доступні онлайн-інструменти для вибору фарби та примірки кольору.
Що ще важливо врахувати?
Важливо розуміти, чи залишилися на вашому волоссі сліди попереднього фарбування або ви збираєтеся працювати з натуральною базою.
Як мінімум, процес нанесення фарби буде різним: раніше фарбоване волосся починає фарбувати з коріння, а натуральну основу — з кінчиків, відступаючи 1,5 см від коренів. Решту в обох випадках дофарбовують через 20 хвилин – так колір виходить рівним. Ще один лайфхак: перед тим, як змити фарбу, намочіть волосся та ще раз розподіліть фарбу по всій довжині.