Популярність пива у світі представлення не потребує. Але початківцям пивоварам і любителям пива зустрічається не тільки класичне перше пиво, що попалося з пляшки, куплене по акції, а й «живе» пиво. Така назва викликає запитання. Ми вирішили розповісти про живе пиво докладніше. Про пиво у пляшках читайте тут https://sunduk-pub.kiev.ua/?p=6922.
Відмінності живого пива від звичайного
- Термін зберігання. Живе пиво у холодильнику протягне 3-4 дні, тому відкладати дегустацію не варто. Звичайне (пастеризоване) пиво зберігається 30 днів і більше.
- Зовнішній вигляд. Якщо налити живе пиво в прозорий келих і подивитися на світло, то можна побачити бурштиновий колір, що іскриться.
- Піна та бульбашки. Пінна шапка у живого пива має бути щільною і триматися не менше 5 хвилин. Бульбашки, що піднімаються з дна келиха, говорять нам про насиченість вуглекислою кислотою. Триває це близько 30 хвилин.
Особливості живого пива
- Виробництво. Живе пиво, мабуть, не пастеризується. Це впливає на бродіння, яке не припиняється. Найкраще живе пиво пробувати у спеціальних барах, у магазинах живе пиво гарної якості зустрічається нечасто.
- Термін зберігання. Перед розливом пиво може зберігатися 1-3 місяці у спеціальних контейнерах за нульової температури. Якщо температура підвищиться, то смак пива відразу зміниться, т.к. дріжджі почнуть гинути. На п’ятий день зберігання пиво повністю втратить усі смакові якості.
- Фільтрування. Живе пиво завжди каламутне, тому що в ньому ще є залишки солоду та дріжджі. Після фільтрації нічого цього не залишається, і пиво стає прозорим.
Чому воно живе?
Терміну «живе пиво» немає у принципі. Це – спритне формулювання маркетологів, яке привертає додаткову увагу до продукту. Вона презентує пиво як напій більшої натуральності та якості. Почасти це справді так: живе пиво має більш насичений смак, ніж пастеризоване, воно зберігає живі мікроорганізми, не містить сторонніх добавок. Але якщо хочемо називати живе пиво правильно, ми повинні говорити «непастеризоване».